دفتر مرکزی: تهران، شریعتی، سه راه طالقانی، اول آمل، پلاک ۷۵، واحد ۲۵

هوزینگ فیلتر کارتریج

هوزینگ فیلتر کارتریج

هوزینگ فیلتر کارتریج (Cartridge Filter Housing) به مجموعه ای از مخزن استوانه ای شکل و چند فیلتر کارتریجی در داخل آن گفته میشود که بیشتر در مرحله پیش تصفیه سیستم های تصفیه آب با روش اسمز معکوس کاربرد دارد. توانایی حذف ذرات معلق در آب و سایر سیالات با انواع فیلتر کارتریجی یکی از اصلی ترین دلایل برای طراحی هوزینگ فیلتر کارتریجی می باشد که مانع از آسیب وارد شدن به ممبران های RO می گردند. آسایش افزا ایمن؛ سازنده هوزینگ فیلتر کارتریج تصفیه آب در ادامه تمام آنچه لازم است درباره هوزینگ و انواع آن و همچنین نقش فیلترهای کارتریجی در تصفیه آب بدانید را معرفی خواهد نمود.

هوزینگ فیلتر کارتریج چیست؟

هوزینگ به مخزن استوانه ای شکل با بدنه استیل، شیشه ای و PVC گفته میشود که در داخل آن انواع مختلف فلیترهای کارتریجی با توجه به دبی آب قرار گرفته میشود. در ساختار کلی هوزینگ یک مخزن استوانه ای و ورودی گنبدی شکل با قابلیت باز و بسته شدن وجود دارد که از قسمت انتهایی امکان باز کردن آن وجود ندارد. فیلترهای کارتریجی تصفیه آب در داخل این محفظه قرار گرفته و برای تصفیه آب در بخش های نیمه صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. هوزینگ ها بر اساس نوع فیلترهای موجود در آن در گروه های اسپارکلر فیلتر (Sparkler)، کندل فیلتر (Candle) و فیلترهای فشاری (Pressure) و فیلتر کارتریجی دسته بندی میشوند.

انواع هوزینگ

هوزینگ ها بر اساس جنس بدنه و تعداد فیلترهای موجود در آنها تقسیم بندی شده و در گروه های مختلفی قرار میگیرند. بر اساس این تقسیم بندی، این تجهیزات را می توان در دو گروه کلی تک المانه و چند المانه دسته بندی کرد.

 

 

هوزینگ تک المانه

در ساخت و طراحی هوزینگ فیلتر کارتریجی تک المانه از جنس های استیل، شیشه و پی وی سی برای بدنه آن استفاده شده و بیشتر برای شرایطی کاربرد دارد که دبی آب کمتر از 5 متر مکعب بر ساعت باشد. در داخل این نوع هوزینگ همان طور که از نامش مشخص است، از یک فیلتر استفاده شده و بیشتر برای تصفیه آب خانگی کاربرد دارد.

 

 

هوزینگ چند المانه

با توجه به میزان دبی آب و محیط مورد استفاده این تجهیزات، ممکن است به تعداد بیشتری از فیلترهای میکرونی یا کارتریج نیاز باشد. در این صورت هوزینگ های چند المانه طراحی و تولید خواهند شد. در ساخت هوزینگ چند المانه بدنه استیل در نظر گرفته شده و در انواع مختلفی از قبیل استیل 304، هوزینگ استیل SS316 و SS316L تولید می گردد.

 

در تقسیم بندی دیگر، هوزینگ فیلتر کارتریج را بر اساس جنس به کار رفته در بدنه آنها گروه بندی می کنند از پرکاربردترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 

 

هوزینگ فیلتر کارتریجی استیل

با توجه به نقش بسیار مهم فیلترهای میکرونی یا کارتریجی در پیش تصفیه آب سیستم های RO، هوزینگ ها بیشتر برای محیط های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی و تولید می گردند. به منظور بالا بردن کارایی و طول عمر این گروه از تجهیزات، بدنه آنها از جنس استیل 304، SS316 و SS316L ساخته میشود. این نوع هوزینگ توانایی تحمل فشار تا 12 بار را دارا بوده و به همین خاطر در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

 

 

هوزینگ پی وی سی

هوزینگ PVC از رایج ترین انواع هوزینگ فیلتر میکرونی می باشد که نه تنها در صنعت و آب شیرین کن ها کاربرد دارد، بلکه در ماشین لباسشویی و دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز می توان از آن استفاده نمود. از اصلی ترین ویژگی های این گروه از هوزینگ ها که تک المانه می باشند، می توان به فراهم کردن محیط بدون امکان رشد جلبک اشاره نمود که می تواند گزینه ای مثبت برای سیستم های تصفیه آب خانگی و آشامیدنی به شمار رود.

 

 

هوزینگ شیشه ای

به دلایل مختلف مانند نیاز به اطلاع از آلوده شدن فیلتر داخل هوزینگ، از شیشه هایی با قدرت تحمل فشار 5 بار در تولید هوزینگ فیلتر کارتریج تصفیه آب استفاده میشود. این گروه از هوزینگ ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و تک المانه هستند و بیشتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده میشود. سایز این گروه از هوزینگ اغلب 20 اینچ بوده و در گروه هوزینگ های نیمه صنعتی قرار میگیرد که در نوع خانگی سایزی برابر با 10 اینچ دارد.

فیلتر کارتریج چیست؟

فیلتر کارتریج به استوانه ای توخالی گفته یشود که بدنه آن از پلی پروپیلن، کربن اکتیو و پلی استر ساخته میشود. بر اساس ساختار کلی الیاف و پوشش اصلی این گروه از فیلترها، می توان آنها را در سه گروه اصلی تقسیم بندی کرد. انواع فیلتر کارتریجی تصفیه آب شامل موارد زیر می باشد:

 

 

فیلتر تصفیه آب کارتریجی فشرده

در ساخت و تولید فیلتر کارتریج فشرده از جنس پلی پرولین استفاده میشود که با حرارت زیاد به هم فشرده شده و سطحی هموار را بوجود می آورند. با توجه به قطر منافذ موجود در بافت پلی پرولین فشرده قدرت حذف مواد ذائد معلق در سیال توسط این گروه از فیلترهای میکرونی متفاوت می باشد.

 

 

فیلتر کارتریج الیاف تابیده

الیاف تشکیل دهنده این گروه از فیلترهای کارتریجی تصفیه آب در هم تابیده میشوند و در نهایت به شکل استوانه ای تبدیل خواهند شد. بر روی برخی از این نوع فیلترها پوشش و محافظ قرار میگیرد تا بافت آنها ثابت بوده و در اثر برخورد با ذرات معلق در آب دچار اختلال نشوند.

 

 

فیلتر کارتریج چین خورده (Pleated)

همان طور که از نام این گروه از فیلترها مشخص است، ورق مسطح از جنس پلی پروپلین و پلی استر به بخش های بسیار کوچک تقسیم شده و حالت چین خورده پیدا می کنند. از قرار گرفتن چین های ریز این ورق ها بر روی یکدیگر در نهایت استوانه ای توخالی تشکیل میشود که در تصفیه آب کاربرد بسیار زیادی دارد. قطر منافذ موجود بر روی فیلترهای میکرونی کاملا با هم متفاوت بوده و در انواع 1، 2، 3، 5، 10 و 20 میکرون در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

نحوه کار هوزینگ فیلتر کارتریج

در طراحی هوزینگ فیلتر کارتریجی همان طور که قبلا اشاره شد، از یک بدنه استوانه ای شکل استفاده می شود. فیلترها بر اساس دبی آب انتخاب شده و در داخل استوانه قرار خواهند گرفت. آب یا سایر سیالات با ورود به هوزینگ با بدنه فیلتر برخورد کرده و ذرات ریز مانند سیلیس و سایر مواد معلق در آن امکان عبور از منافذ فیلتر را پیدا نکرده و آب تصفیه شده به بخش توخالی فیلتر وارد خواهد شد. در نهایت آبی که به بخش خروجی جریان پیدا می کند، تصفیه شده و برای مصارف مختلف کاربرد دارد.کاربرد هوزینگ فیلتر کارتریج

با توجه به قطر منافذ فیلترهای تصفیه آب کارتریجی و نوع این فیلترها و همچنین بدنه و ساختار کلی هوزینگ، از این تجیهزات در محیط های مختلفی می توان استفاده نمود که مهم ترین آنها عبارتند از:


  • صنایع دارویی و شیمیایی
  • کارخانجات مواد غذایی
  • پیش تصفیه سیستم های آب شیرین کن RO
  • دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت هوزینگ فیلتر کارتریجی


در فرآیند طراحی و تولید هوزینگ ها استانداردهای مختلفی در نظر گرفته شده و بر همین اساس ویژگی های متفاوتی در آنها وجود دارد. تفاوت در جنس و سایز و سایر ویژگی های موجود در این قبیل تجهیزات تصفیه آب در نهایت بر قیمت هوزینگ فیلتر کارتریجی اثرگذار است. از مهم ترین فاکتورها در تعیین قیمت هوزینگ می توان به جنس بدنه (استیل، شیشه ای و پی وی سی)، سایز و ابعاد و چند المانه بودن آنها اشاره کرد. برای استعالام قیمت هوزینگ می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.سازنده هوزینگ فیلتر کارتریج

گروه صنعتی؛ سازنده هوزینگ فیلتر کارتریج، تولید این گروه از تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب را در سایز و ابعاد مختلف با رعایت تمام استانداردهای لازم در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. هوزینگ های تولید شده در این مجموعه دارای بدنه های استیل بوده و مقاومت لازم برای استفاده از محیط های صنعتی و نیمه صنعتی را دارا می باشد. به منظور خرید هوزینگ فیلتر کارتریجی تصفیه آب می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید. کارشناسان ما راهنمایی و مشاوره های لازم را قبل از خرید انواع هوزینگ ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت آسایش افزا ایمن در دهه 70 با هدف ارایه خدمات مشاوره مهندسی در امور ساخت و بهره برداری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با در اختیار گرفتن دانش فنی روز دنیا و تکیه بر فناوری های نوین مهندسی در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی تجهیزات و سیستم های آب (صنعتی، خانگی، استخر) و فاضلاب فعالیت می نماید.

مجوز های ما

© تمامی حقوق برای شرکت آسایش افزا ایمن محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا: ماهیان