دفتر مرکزی: تهران، شریعتی، سه راه طالقانی، اول آمل، پلاک ۷۵، واحد ۲۵

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی با توجه به تاثیر منفی مواد آلی و آلاینده های موجود در فاضلاب بر محیط زیست و گسترش بیماری های واگیردار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به طوریکه از اصلی ترین تجهیزات برای تصفیه فاضلاب در محیط های مسکونی، کمپ ها و محیط های اداری و غیره به شمار می رود. آسایش افزا ایمن یکی از باسابقه ترین شرکت های طراحی ، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی می باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استانداردهای بین المللی پروژه های متعددی را در این زمینه ارائه داده است. در ادامه راهنمای جامعی درباره مشخصات پکیج پیش ساخته تصفیه فاضلاب بهداشتی، استانداردهای به کار رفته در اجرای این پروژه ها و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ارائه خواهیم داد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

در سال‌های اخیر تمایل به استفاده از واحدهای پیش ساخته تصفیه آب و فاضلاب به شکل پکیج‌های قابل حمل به ویژه برای اجتماعات کوچک از قبیل مناطق روستایی، کمپ‌ها، سایت‌های کارگاهی و یگان‌های نظامی رو به افزایش است. با ساخت تصفیه خانه‌های پیش ساخته ( پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی)  به صورت واحدهای آماده ، علاوه برکاهش قابل ملاحظه در هزینه‌ها و زمان مورد نیاز، امکان حمل و جابجایی آنها به شکل کانتینرهای استاندارد فراهم می‌شود.
کاربرد این واحدهای پیش ساخته به عنوان راه حلی مقرون به صرفه و مطمئن در تصفیه فاضلاب اجتماعات کوچک و رفع معضلات زیست محیطی واحدهای آلاینده شهری و صنعتی توصیه می‌گردد.

اصلی ترین دلیل طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی، جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار متعدد و ورود مواد آلی مضر به محیط زیست در محیط هایی می باشد که به شبکه های فاضلاب مرکزی متصل نمی باشند. به عنوان مثال در واحدهای بیمارستانی یا کمپ های نظامی و امدادرسانی و حتی مجتمع های مسکونی می توان از این تجهیزات برای تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی استفاده نمود. فاضلاب‌ های آلوده و بیماری‌ زا پس از هدایت به سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی و طی مراحل مختلف تصفیه به پسابی زلال ، بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش شده ، پس از گندزدایی با ترکیبات کلر یا گاز ازون مطابق با استانداردهای محیط زیست قابل دفع به آب‌های سطحی و زیرزمینی یا استفاده در مصارف دوره‌ای آبیاری فضای سبز خواهد بود.

روش تصفیه فاضلاب‌ بهداشتی

وجود مواد آلی، باکتری ها و مواد شوینده و غیره در فاضلاب های محیط های مسکونی و اداری باعث میشود تا دو نوع فاضلاب ایجاد شود. آب خاکستری به آب های ایجاد شده از فرآینده شستشو می باشد و فاضلاب آب حاصل از توالت و سرویس های بهداشتی است. این دو گروه هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند و آلاینده های موجود در آنها با هم متفاوت می باشد. ترکیب این دو گروه با هم در نهایت منجر به ایجاد فاضلاب انسانی و بهداشتی می گردد که نفوذ آنها به زمین منشا بسیاری از بیماری های واگیردار و مشکلات زیست محیطی هستند. به همین خاطر، در طراحی و تولید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه از روش ها برای حذف آلاینده های مختلف از فاضلاب در نظر گرفته میشود. از جمله روش های به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

تصفیه فیزیکی فاضلاب بهداشتی

یکی از اولین گام هایی که در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در نظر گرفته شده است، استفاده از روش های فیزیکی برای حذف آلاینده ها می باشد. مجموعه فعالیت های صورت گرفته شده در این گام آشغالگیری و حذف مواد جامد در فاضلاب می باشد. در این مرحله مواد آلی و آلاینده های شیمیایی قابل حذف نمی باشند.

 

تصفیه شیمیایی فاضلاب انسانی

به منظور حذف بسیاری از آلودگی های موجود در فاضلاب لازم است تزریق مواد شیمیایی مختلف در فاضلاب صورت بگیرید. به عنوان مثال در این گام کلرزنی، تزریق گاز ازون، هوادهی و زلال سازی با مواد مختلف انجام میشود. از مهم ترین کارهایی که در این مرحله انجام میشود، حذف ذرات کلوئیدی با تزریق مواد منعقدکننده می باشد که تاثیر زیادی بر زلال سازی آب خواهد داشت.

تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی با روش های بیولوژیکی

از دیگر گام های بسیار مهم در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی، استفاده از فرآیندهای هوازی و بی هوازی می باشد. فرآیند لجن فعال از طریق هوادهی عمقی با کشت معلق یا رشد ثابت توسط باکتری‌های هوازی صورت می گیرد. راندمان تصفیه فاضلاب در حدود ۹۵ درصد حذف آلاینده‌های شاخص از قبیل  BOD،COD  و TSS می‌باشد که در صورت لزوم اضافه نمودن رآکتورهای بی‌هوازی و آنوکسیک به منظور تصفیه تکمیلی فاضلاب‌ ها امکان‌ پذیر است. با توجه به اینکه روش لجن فعال متعارف دارای معایبی از جمله نیاز به واحد تصفیه لجن دارد لذا برای پکیج‌ها از روش لجن فعال گسترده استفاده می‌شود.

 

تصفیه فاضلاب بهداشتی با روش هوادهی گسترده EASS

روش هوادهی گسترده  (Extended Aeration) متداولترین روش تصفیه به کمک لجن فعال در دنیا می‌باشد که به طور گسترده ای جهت تصفیه فاضلاب و پساب‌های جوامع کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش معمولا میکروب‌ها در فاضلاب و پساب به مدت ۱۸ تا ۳۰ ساعت تحت شرایط هوازی قرار گرفته و باعث کاهش بار آلودگی آلی می‌شوند. چون توده‌های بیولوژیکی (MLSS) زمان نسبتا طولانی در تماس با اکسیژن می‌باشند بنابراین لجن مازاد دفعی نیز بسیار اندک می‌باشد.


در تصفیه زیستی به روش هوادهی گسترده تمام لجن تولیدی حوض ته‌نشینی به حوض هوادهی بازگشت داده می‌شود.  پکیج‌های تصفیه فاضلاب انسانی و پسابی که با روش هوادهی گسترده طراحی می‌شوند در صورت راهبری مناسب علاوه بر تصفیه فاضلاب در حد عالی، معمولا بدون ‌بو و بدون اشکال کار خواهند کرد.
فرآیند کلی تصفیه به این صورت است که فاضلاب از شبکه فاضلاب وارد ایستگاه پمپاژ شده و از آنجا به تانک هوادهی هدایت می‌گردد. هوادهی از نوع عمقی می‌باشد و هوای لازم جهت تامین اکسیژن مورد نیاز باکتری‌های هوازی توسط بلوئر تامین می‌شود و هوا توسط نازل در کل سطح پخش می‌شود. این نازل‌ها همچنین عمل اختلاط را نیز انجام می‌دهند. فاضلاب پس از تجزیه شدن وارد قسمت ته نشینی می‌شود و پساب خروجی توسط ویناچ‌ها جمع‌آوری می‌شود و به بخش کلرزنی می‌رود و بخشی از  لجن ته‌نشین شده را به قسمت هوادهی برمی‌گردانند و بخش دیگر آن را به قسمت تانک لجن منتقل می‌کنند.

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی

با توجه به نوع فاضلاب و محل استفاده از این پکیج، بخش های مختلفی برای آن در نظر گرفته میشود. مجموعه پکیج های تولید شده توسط آسایش افزا ایمن دارای متعلقات متعددی می باشد که مهم ترین از آنها عبارتند از:


هر واحد کامل تصفیه فاضلاب دارای متعلقات لازم از قبیل تجهیزات آشغالگیری، سیستم پمپاژ، بلوئر هوادهی، زلال سازی، هاضم لجن، مخزن گندزدایی و تابلوی برق به همراه کابل کشی‌ها و لوله‌های ارتباطی می‌باشد.


مخـازن پکیج از ورق و پروفیل‌های فلزی کربن استیل ساخته شـده و توسط پرایمرها و پوشش‌های اپوکسی در برابر عوامل خوردگی محافظت می‌شوند. برخی از مخازن در نظر گرفته شده برای این پکیج که بیشتر در محیط هایی با ظرفیت کم کاربرد دارد، از پلی اتیلن و فایبرگلاس تولید میشوند که به عنوان رآکتور تصفیه فاضلاب عمل می کنند.طراحی پکیج‌ تصفیه فاضلاب

آسایش افزا ایمن در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی چند اصل و استاندارد مهم را مد نظر قرار داده و بر همین اساس ویژگی های منحصر به فردی در محصولات آن به چشم میخورد. در طراحی و تولید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی در مجموعه آسایش افزا ایمن، چهار بخش مهم در نظر گرفته شده است که عبارتند از:


 •  حوض هوادهی
 • حوض ته شینی ثانویه
 • بخش هاضم لجن
 • بخش کلرزنی

حوض هوادهی: هوادهی در این روش به شکل هوادهی عمقی (استفاده از دیفیوزرها) می‌باشد. در این بخش تجزیه بیولوژیکی فاضلاب ورودی صورت می‌گیرد. به دلیل نداشتن بو معمولا روش هوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


حوض ته نشینی ثانویه: با تجزیه فاضلاب، لجن تولیدی بخش هوادهی در این قسمت ته نشین شده و بخشی از لجن ته نشین شده به قسمت هوادهی و مابقی آن به تانک لجن منتقل می‌شود تا پس از هضم، لجن دفع شود. خروجی این بخش توسط ویناچ‌هایی که در قسمت بالایی قرار گرفته به بخش کلرزنی منتقل می‌شود.


هاضم لجن: لجن خروجی از ته نشینی ثانویه در این قسمت تثبیت شده و دفع می‌شود.

کلرزنی: برای حذف باکتری ها و آلاینده های مضر باقیمانده در فاضلاب، کلرزنی انجام میشود تا کیفیت فاضلاب افزایش پیدا کند.ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی

آسایش افزا ایمن یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی میباشد که با بیش از ۳۰ سال سابقه در تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب و به طور کلی تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب صنعتی فعالیت دارد. این مجموعه در طی سالها فعالیت در این حوزه موفق به اجرای پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی شده است. رعایت استانداردهای بین المللی در طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و تنوع بالا در محصولات و طراحی منحصر به فرد آنها بر اساس نوع سفارش زیر نظر مهندسین باتجربه از اصلی ترین ویژگی های محصولات آسایش افزا ایمن به شمار می رود. کارشناسان این مجموعه آماده ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم قبل از خرید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشند.قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج های تولید شده در آسایش افزا ایمن با توجه به شرایط محل نصب دارای ویژگی های متعددی هستند. به همین خاطر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی ثابت و مشخص نمی باشد و بر اساس ظرفیت مخازن، قابلیت ها، جنس و متریال به کار رفته در بخش های مختلف و غیره تعیین میشود. برای استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.


توجه: به مدت محدود هزینه طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کیلویی ۴۶ هزار تومان پذیرفته میشود.کاربرد پکیج پیش ساخته فاضلاب بهداشتی

فاضلاب تولید شده در محیط های مختلف از نظر مواد آلی و آلاینده های موجود در آنها کاملا با هم متفاوت هستند. در نتیجه نیاز به تصفیه آنها در برخی از محیط ها کاملا ضروری بوده و تنها راه برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به انسان ها و محیط زیست می باشد. پکیج پیش ساخته تصفیه فاضلاب بهداشتی بیشتر در شرایطی کاربرد دارد که امکان اتصال به فاضلاب مرکزی شهری وجود نداشته با نوع آلاینده های موجود در آنها کاملا مضر هستند. بر همین اساس اصلی ترین کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی عبارت است از:


 • کمپ های نظامی و آموزشی
 • شهرک های مسکونی که امکان اتصال به فاضلاب مرکزی ندارند
 • بیمارستان ها و کلینیک های درمانی (پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان)
 • کارخانجات بزرگ صنعتی در جوار رودخانه ها و دریاچه ها
 • مراکز تفریحی، هتل ها، فرودگاه، ترمینال های مسافرتی و غیره

مزایای استفاده از پکیج فاضلاب انسانی و بهداشتی

همان طور که اشاره شد، محصولات حوزه تصفیه آب و فاضلاب آسایش افزا ایمن در محیط های صنعتی، نظامی و مسکونی متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. اصلی ترین دلیل این استقبال مزایا و ویژگی های مثبت و منحصر به فردی می باشد که در این پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی این گروه در نظر گرفته شده است. مهم ترین مزایای استفاده از این پکیج عبارتند از:


 • برخورداری از کارایی لازم در تصفیه فاضلابهای گوناگون بر اساس طراحی مناسب آن
 • دارا بودن کلیه واحدها و سیستم‌های مورد نیاز تصفیه و عدم نیاز به هرگونه لوازم جانبی برای انجام عملیات تصفیه
 • اشغال فضای کم و امکان تغییر ابعادی بر اساس شرایط محل نصب
 • قابلیت حمل از کارگاه ساخت به محل نصب پکیج
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
 • قابلیت ارتقاء با توجه به تغییرات شرایط محیط و تصفیه خانه
 • مصرف انرژی پایین
 • کم جا بودن ( به دلیل طراحی خاص و ویژه)

اجرای پروژه های تولید پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به سابقه و تجربه بسیار بالا در آسایش افزا ایمن، این مجموعه پروژه های بزرگی را برای سازمان های نظامی و اداری و شهرک های مسکونی ارائه داده است که از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:


 • فاز ۱۲ منطقه مسکونی عسلویه
 • بارانداز ۱۳ هکتاری شلمچه
 • شرکت کاسپین فیش باکو
 • کارخانجات ایران خودرو و ایران خودرو دیزل
 • شرکت پاکشوما
 • قرارگاه خاتم الانبیا
 • بیمارستان مدائن تهران
 • شرکت ساپکو
 • خودروسازی سامیار کاشان
 • بیمارستان دارالتوحید

به منظور ثبت سفارش و برقراری ارتباط با آسایش افزا ایمن و دریافت اطلاعات درباره قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و سایر محصولات این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.سوالات متداول در زمینه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی


پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب مجموعه ای از تجهیزات می باشد که پس از طی کردن مراحل متعدد منجر به حذف آلاینده های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی موجود در فاضلاب می شود.


تصفیه فاضلاب چه لزومی دارد؟

تصفیه آب مجدد برای موارد متعددی که نیازی به کیفیت آب آشامیدنی ندارد، ضروری است چرا که این کار نیاز به استفاده آب شیرین را تا ۶۰ الی ۵۰ درصد کاهش می دهد. ضمن اینکه به کمبود آب نیز کمک می شود.


پکیج تصفیه فاضلاب از چه جنسی ساخته می شود؟

 • پکیج تصفیه فاضلاب بتنی
 • پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چقدر است؟

هزینه طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی با توجه به نوع مواد آلاینده موجود و همچنین شاخص های BOD و COD و غیره، تعیین می گردد، همچنین مواد و تجهیزات مورد استفاده در آنها نیز روی قیمت تاثیرگذار هستند. چند مورد از مهم ترین مواردی که روی قیمت تاثیر مستقیم دارند:


 • کمیت فاضلاب ورودی
 • کیفیت پساب خروجی
 • شرایط منطقه ای
 • متریال ساخت پکیج
 • تجهیزات مصرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

شرکت آسایش افزا ایمن در دهه 70 با هدف ارایه خدمات مشاوره مهندسی در امور ساخت و بهره برداری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با در اختیار گرفتن دانش فنی روز دنیا و تکیه بر فناوری های نوین مهندسی در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی تجهیزات و سیستم های آب (صنعتی، خانگی، استخر) و فاضلاب فعالیت می نماید.

مجوز های ما

© تمامی حقوق برای شرکت آسایش افزا ایمن محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا: ماهیان